Patsiendile

Uuringud

Kuigi silma laserlõikus on lahendus paljude inimeste nägemisprobleemile, ei ole see lahendus sobiv kõigile. Umbes iga neljanda patsiendi jaoks ei ole laseroperatsioon piisavalt turvaline meetod prillidest või kontaktläätsedest vabanemiseks.

Tehnoloogia

Kui olete otsustanud vabaneda prillidest või kontaktläätsedest silmakirurgia abil, siis järgmise sammuna peate valima silmakliiniku ja silmaarsti. Kindlasti soovite, et Teie silmi opereeritaks parimat võimalikku tehnoloogiat ja meetodeid kasutades.

Paraku võib tavainimesel olla raske mõista tehnoloogiliste detailide olulisust ja jääb oht langetada otsus reklaamteksti mõjul. Internetiotsing aitab siiski sageli mõista, kas mõne uhke nimega laserprotseduuri või meetodi nimetuse taga ka sõnast midagi enamat leidub.

Laserlõikuse sobivus

Tõenäoliselt ei ole laseroperatsioon parimaks viisiks lahendada Sinu nägemisprobleeme, kui sinu prillid on tugevamad kui miinus 10 või pluss 4 dioptrit.

Kui väiksemate (alla 5 D) miinuste korral võib protseduuri teostada nii "puutevabal" ASA, femtoLASIK kui SMILE meetodil, siis suuremate miinuste korral on kahtlemata parimaks valikuks SMILE laserprotseduur. Plussi korrigeerimisel on valikmeetodiks femtoLASIK.

Mida suuremat silma murdumishäiret soovitakse parandada, seda rohkem silma sarvkesta kudet peab silmaarst laseriga eemaldama. On oluline, et sarvkest ei jääks pärast silmaoperatsiooni liiga õhukeseks. Sellisel juhul võib laserkirurgia asemel lahenduseks olla silmaarsti poolt lisaläätse paigaldamine silma.

Menu