Tomograaf

RTVue on uue põlvkonna optiline koherentne tomograaf (OCT), mis teeb silma kudedest kolmemõõtmelisi, ülikiireid (26 000 võtet sekundis) ja kõrge resolutsiooniga (5µm) pilte. OCT kasutatakse nii silma sarvkesta paksuse kui kuju hindamisel, samuti saab seadmega analüüsida ülitäpselt võrkkesta ja nägemisnärvi muutusi.

Sarvkesta lisamoodul võimaldab meil hinnata sarvkesta ja selle erinevate osade, s.h. epiteeli paksust. Ühe kõige olulisema laserkirurgia vastunäidustuse, keratokoonuse korral on haiguse algfaasis sarvkesta pinna ja kuju muutusi mõnikord raske avastada. Keratokoonuse algfaasis on sarvkesta "väljavajumine" peidetud kuna selle koha peal olev epiteelikiht õheneb. Sarvkesta moodul võimaldab meil saada epiteeli paksuse kaardi (Epithelium Thickness Mapping) ja oluliselt suurema tõenäosusega mitte teha silmade laseroperatsiooni neile, kellel see haigus võib olla peidetud.

Samuti võimaldab lisamoodul meil saada sarvkesta õige optilise tugevuse neil inimestel, kes on kunagi silmade laserprotseduuri läbinud ja kellel nüüd planeeritakse katarakti või läätsevahetuse operatsiooni. Nimelt pannakse katarakti või läätsevahetuse operatsiooni käigus silma kunstlääts, mille optiline tugevus arvutatakse silma pikkuse ja sarvkesta kumeruse põhjal. Paraku mõõdab enamus kasutatavaid seadmeid ainult sarvkesta eesmise pinna kumerust ja tulemust arvutades eeldatakse, et sarvkesta tagumine kõverusraadius on 82% eesmisest. Laseroperatsioonil käinutel aga see enam nii pole ja tulemuseks on plaanitust erinev silma optika. Sarvkesta moodul ona ga võimeline mõõtme ka sarvkesta tagapinna kõverust ja aitab seetõttu vältida ebameeldivaid optilisi üllatusi operatsiooni järgselt. Eriti oluline on arvutuste täppiminek multifokaalsete läätsede korral, sest juba 0.5 D kõrvalekalle planeeritust põhjustab paari rea kaotust nägemisteravuse tabelis.

Menu