Kas katarakti operatsiooni ikka saab pärast laseroperatsiooni teha?

Autor: ReFocus | Kategooria: Katarakt

See on üks müütidest, mis silma laseroperatsiooni uuringutele tulnuid sageli vaevab. Laseroperatsioonil tehakse sarvkesta eespinda miinus-prilli korral lamedamaks, pluss-prilli korral kumeramaks, katarakti operatsioon on aga hägusaks muutunud läätse eemaldamine ja asendamine kunstläätsega. Seega laseroperatsiooni võib teha enne ja ka pärast katarakti operatsiooni.
Väga oluline on katarakti operatsioonile minnes aga informeerida silmakirurgi kunagi tehtud laseroperatsioonist. Katarakti operatsiooni käigus pannakse silma kunstlääts, mille optiline tugevus arvutatakse silma pikkuse ja sarvkesta kumeruste põhjal. Paraku mõõdab enamus kasutatavaid seadmeid ainult sarvkesta eesmise pinna kumerust ja tulemust arvutades eeldatakse, et tagumine kõverusraadius on keskmiselt 82% eesmisest. Laseroperatsioonil käinutel aga see enam nii pole ja tulemuseks on plaanitust erinev silma optika ehk vajadus prillide järele.

ReFocus silmakeskuses on nüüd veelgi täpsemalt võimalik arvutada kunstläätse tugevust ja vältida ebameeldivaid üllatusi tänu võimalusele mõõta nii sarvkesta ees- kui tagapinda. Tõtt öelda saame seda nüüd teha isegi kahe erineva aparaadiga:)

Menu